Reklama

Stadion cudów

Stadion cudów

08.07.2013
Czyta się kilka minut
Ojciec Bashobora jest niezadowolony. Tłumy na stadionie jeszcze go nie czują. Pretensje są wyreżyserowane, czy to prawdziwa złość? Niektórym jednak trochę wstyd, że Biblia została w domu.
57 tysięcy ludzi na spotkaniu z ugandyjskim charyzmatykiem. Warszawa, 6 lipca 2013 r. Fot. Janusz Rosikoń / ROSIKON PRESS / JEZUSNASTADIONIE
W

Wytyczne są jasne.
Miejsca zająć do 9.00. Spóźnialscy będą wpuszczani tylko przez godzinę. Potem szlaban. Wyjście przed czasem też skutkuje zakazem stadionowym: powrotu na Narodowy już nie ma.
W domu zostawić: krzesełka, taborety, aparaty fotograficzne i kamery, szklane butelki i metalowe termosy, parasole, kaski, drabiny, wuwuzele i... wskaźniki laserowe. Ze sobą zabrać: bilet (20 lub 40 zł) i notatnik (może się przydać podczas nauk).
Na spotkanie „Jezus na Stadionie 2013” zapisy są zamknięte od kilku dni. Liczba uczestników: pięćdziesiąt siedem tysięcy sześćset czterdzieści dziewięć. Wszyscy czekają na o. Johna Bashoborę.
To niedobrze, bo – jak tłumaczy prasie rzeczniczka prasowa imprezy – bohaterem dnia będzie ktoś inny. Organizatorzy spotkania z kurii warszawsko-praskiej powtarzają: organizatorem spotkania jest Jezus. A wiernych proszą, żeby wyspowiadać...

13004

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]