Reklama

Wydanie specjalne TP "Smak wolności"

Zaplute karły pseudodobroczynności

Zaplute karły pseudodobroczynności

20.01.2014
Czyta się kilka minut
Mój drogi Piołunie,
j

jakże pocieszną trzódką są nadwiślańscy faryzeusze! Ciężary nie do uniesienia wkładają na innych, ale sami palcem tych ciężarów nie tykają. Wzięli klucze poznania, ale sami nie wchodzą, a na dodatek jeszcze tym przeszkadzają, którzy wejść by chcieli.
W zachwyt wprowadza mnie jednak coś jeszcze innego. A mianowicie niczym niezachwiane przekonanie tych świętoszków, że mają absolutną wyłączność na dobre uczynki. I niech każdy prowokator czy szaleniec, co odważy się podnieść rękę na ich monopol, będzie pewien, że mu się tę rękę odrąbie! Trzeba w końcu dać zdecydowany odpór zaplutym karłom pseudodobroczynności i psom łańcuchowym relatywizmu. Ta ich przeklęta orkiestra pogrywa na tanich sentymentach, troszcząc się rzekomo o chore bachory czy zramolałych staruchów. Od lat zwodzą lud ciemny, co wszystko kupi, ale nie z nami te numery!
Ileż by powstało zamętu na tym świecie, gdyby...

4395

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]