Reklama

Za parawanem liczb

Za parawanem liczb

29.01.2018
Czyta się kilka minut
Dzisiaj wydajemy trzy razy więcej na sądownictwo w relacji do budżetu, niż wynosi przeciętna europejska. (…)
G

Gdybyśmy byli mniej więcej na poziomie średniej dla UE, to zaoszczędzilibyśmy 3-4 mld zł rocznie” – tak Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla „DGP” zarysował nową linię obrony systemowych zmian w sądownictwie, którą zastosował w trakcie rozmów w Davos, i zapewnił, że spotkał się tam ze zrozumieniem, w przeciwieństwie do Polski, gdzie „to nie trafia do wyobraźni”. W Polsce być może te wyliczanki nikogo nie przekonują, nikt bowiem nie pofatygował się, by wyjaśnić, jak totalna zmiana składu ważnych ciał sądowniczych przełoży się na budżety. Czyżby nowy skład KRS i SN pracował za darmo? Nawet jeśli, to trzech miliardów pan premier z tego nie uzbiera. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]