Reklama

Z sądów

Z sądów

26.01.2003
Czyta się kilka minut
W

W marcu 1965, już przebywająca w szpitalu, na dwa miesiące przed swoją śmiercią, oburzona Maria Dąbrowska odnotowała w dzienniku zaczerpniętą z prasy wiadomość o wykonaniu wyroku na oskarżonym w aferze mięsnej. Zabójstwo to było tym bardziej gorszące, że zanim jeszcze doszło do procesu, wysokość wyroku i to, że zostanie on wykonany, zapowiedział na spotkaniu z redaktorami naczelnymi pism debiutujący w roli kierownika Biura Prasy KC PZPR filo-log-polonista Stefan Olszowski, dawny przewodniczący Zrzeszenia Studentów Polskich, dziś mieszkający w Nowym Jorku. Tak więc zasadniczo niekorzystna opinia o sądach i sędziach w PRL-u oparta jest nie tylko na orzeczeniach lat stalinizmu i gorszących wyrokach z czasów stanu wojennego, lecz rozciąga się na cały ten okres.

Jednak moje skromne i błahe osobiste doświadczenie nie potwierdza tego, co wiem w ogólności.

Mając stawić się...

5564

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]