Reklama

Dookoła Lebensteina

Dookoła Lebensteina

26.06.2005
Czyta się kilka minut
n Wczesną jesienią 1963, w dniu, w którym po raz pierwszy znalazłem się w Paryżu, wykręciłem się od proponowanej mi przejażdżki na Pére Lachaise i pojechałem, oczywiście, na Saint Germain.
Jan Lebenstein w redakcji "TP"
W

Wychodząc z metra natychmiast natknąłem się na malowniczą sylwetkę Aleksandra Wata okręconego długim czarnym szalem, w towarzystwie syna Andrzeja i Jana Lebensteina. Obaj przedstawili mnie poecie, którego odprowadziliśmy na ulicę Bonapartego, a potem zmieniając lokale zostaliśmy ze sobą aż do ostatniego metra. Poznałem ich osiem lat wcześniej, obu tego samego wieczora, na imieninach Barbary Majewskiej.

Teraz od wielu dni obcuję z przejmującym świadectwem dziesięcioleci przyjaźni Andrzeja Wata z Janem Lebensteinem. Są to dwa tomy sporego formatu w twardych okładkach, z masą reprodukcji i wielką ilością fotografii. Jako wydawca figuruje Wydawnictwo Hotel Sztuki; małe i niemal nieznane przedsięwzięcie, z dystrybucją ograniczoną głównie do warszawskiej Zachęty i księgarni im. Prusa na Krakowskim Przedmieściu. Dobór i jakość reprodukcji, papier, typografia,...

12314

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]