Reklama

Wysoki kredyt

Wysoki kredyt

26.10.2013
Czyta się kilka minut
Dlaczego żyrafy? Bo ich przyjazd jest największą pociechą dla pogrążonego w jesiennym smogu miasta. Bo wszyscy o nich mówią. Bez nich nie ma prawdziwego zoo.
Fot. ZOO KRAKÓW
N

Najwyższy jest Malik ze Stuttgartu – ma prawie trzy i pół metra. Wzór na jego sierści przypomina sieć, stąd nazwa podgatunku: żyrafa siatkowana. Mniejszy Malman z czeskiego Liberca i warszawiak Denar to rzadkie żyrafy Rothschilda: kremowe odstępy między brązowymi plamami na ich grzbietach są szersze. Malik skończył dwa lata, Malman i Denar – 15 miesięcy. Mają jeszcze czas, żeby urosnąć – do pięciu metrów, może nawet sześciu. I żeby przytyć do tysiąca dwustu kilogramów.
SÓL NA CZARNYM JĘZYKU
Do Krakowa przyjechały w drugiej połowie października, przywiezione przez wyspecjalizowaną w transporcie żyraf czeską firmę związaną z Zoo Dvůr Králové. Ten ogród zoologiczny ma wielkie doświadczenie w hodowli gatunku. I mroczną historię: nocą 30 kwietnia 1975 r. czechosłowacka tajna policja zamknęła zoo i zastrzeliła 49 żyraf (23 były ciężarne). Masakra, do dzisiaj...

7661

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]