Reklama

Wyrok na dziennikarza

Wyrok na dziennikarza

15.09.2014
Czyta się kilka minut
Dziennikarz TVP Endy Gęsina-Torres został oskarżony przez białostocką prokuraturę o podrabianie dokumentów, składanie fałszywych zeznań i złożenie zawiadomienia o przestępstwie, którego nie było.
P

Prokurator domagał się kary sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Skończyło się na wpłaceniu 2 tys. złotych na cel charytatywny. Kara niby błaha, ale i tak kuriozalna, jeśli zważyć domniemane winy oskarżonego. Otóż dziennikarz pracujący w programie „Po prostu” Tomasza Sekielskiego wcielił się w uchodźcę, by dostać się do ośrodka dla cudzoziemców i sfilmować warunki, jakie tam panują. W tym celu zgłosił się na policję, podając się za kubańskiego imigranta, który przekroczył granicę z Białorusią – okradzionego, więc bez dokumentów. Został skierowany do cieszącego się złą sławą ośrodka przy Podlaskim Oddziale Straży Granicznej w Białymstoku. Prowokacja się powiodła, dziennikarz zebrał materiały, które zostały następnie wyemitowane w programie Sekielskiego.
Trudno ocenić, na czym, zdaniem prokuratury, miałaby polegać szkodliwość tego czynu. Owszem, przy...

1251

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]