Reklama

Wynalazcy parowozów

Wynalazcy parowozów

20.05.2013
Czyta się kilka minut
Ostatnio w Sejmie zostałem obsobaczony.
Ż

Że łażę, że się nabijam, podsłuchuję, podpatruję i w końcu piszę, a pisząc – wypaczam idee [Od redakcji: Paweł Reszka został obsobaczony za swój wpis na blogu, zatytułowany „Przewodniczący, a cham”].
– A przecież tu się pracuje, panie redaktorze! – rugał mnie poseł.
Zamyśliłem się, rozejrzałem się i zrozumiałem, że ma rację.
Czy wiecie państwo, że w polskim Sejmie jest 114 zespołów parlamentarnych? Posłowie i senatorowie pracują tam społecznie i nie pobierają za to ani grosza. Niemożliwe? A jednak!
Weźmy np. parlamentarny zespół do spraw wędkarstwa. Ten zespół ma regulamin. Wynika z niego, że zajmuje się popularyzowaniem i proponowaniem łowienia ryb. Masło maślane, ale na całe szczęście przynależność jest dobrowolna. Gdybym ja był posłem, w życiu nie dałbym się zapisać do wędkarzy.
Dobrowolność ma jednak swoje granice, więc pewnie gdzieś zapisać bym się...

3904

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]