Reklama

Wygrać życie

Wygrać życie

29.03.2015
Czyta się kilka minut
W grudniu, podczas Paschy zimowej, mówiliśmy: „Narodził się nam Chrystus”.
T

Teraz, świętując Paschę wiosenną, mówimy: „Jezus Chrystus zmartwychwstał”. Czy zastanawiamy się jednak nad tym, co dziś jest Chrystusowym grobem, z którego On wychodzi? Właściwie Jezus nie miał grobu. Podobnie jak nie miał się gdzie narodzić, nie miał gdzie swoich kości złożyć. Grobu użyczył Mu Józef z Arymatei. Prawdziwym grobem dla Jezusa miała być śmierć – to ona miała Go unicestwić i strącić w niepamięć.

Jezus pozwolił nam na przeprowadzenie na Nim krwawego eksperymentu. Okazało się jednak, że wszelkie działania, zarówno wtedy, jak i teraz, jeśli nie są po myśli Boga, spełzną na niczym. Boga nie można przechytrzyć. Nie można przywłaszczyć sobie Bożego prawa do decydowania o życiu i śmierci. Zabierając życie zarówno człowiekowi niewinnemu, jak i winnemu, w miejsce Boga próbujemy wstawić siebie – a nasze prawo bez miłosierdzia w miejsce miłosiernego prawa bożego. Z trudem...

3116

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]