Reklama

Wychowawcza klęska Europy

Wychowawcza klęska Europy

02.11.2011
Czyta się kilka minut
Europa nie ma pojęcia, jaką politykę prowadzić wobec ukraińskiego prezydenta Wiktora Janukowycza, który otwarcie demontuje demokrację, a opozycję wsadza za kraty. Wszystko w rękach samych Ukraińców.
O

O Ukrainie zwykło się mówić, że to państwo na rozdrożu, że ciągle miota się między wyborem europejskim a euroazjatyckim (jak eufemistycznie określa się dominację Rosji w tym regionie). Tymczasem ostatnio coraz częściej pojawiają się opinie, że zamiast na rozdrożu, Ukraina znalazła się po prostu w ślepym zaułku. Taki jest - w największym skrócie - bilans półtorarocznych rządów prezydenta Wiktora Janukowycza.

Janukowycz pozostał sobą

Mało kto pamięta, że z pierwszą wizytą prezydent Janukowycz pojechał nie do Moskwy, lecz Brukseli. Dziś mówi się o zmarnowanym czasie, o reformach, których nie przeprowadzono, a zwłaszcza o politycznych represjach. Za kratami siedzą dwaj przywódcy "Pomarańczowej Rewolucji" z przełomu 2004/2005 r.: Julia Tymoszenko i Jurij Łucenko (były szef MSW). Wybory lokalne w 2010 r. były - zważywszy na stopień...

9564

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]