Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wychowawcza klęska Europy

Wychowawcza klęska Europy

02.11.2011
Czyta się kilka minut
Europa nie ma pojęcia, jaką politykę prowadzić wobec ukraińskiego prezydenta Wiktora Janukowycza, który otwarcie demontuje demokrację, a opozycję wsadza za kraty. Wszystko w rękach samych Ukraińców.
O

O Ukrainie zwykło się mówić, że to państwo na rozdrożu, że ciągle miota się między wyborem europejskim a euroazjatyckim (jak eufemistycznie określa się dominację Rosji w tym regionie). Tymczasem ostatnio coraz częściej pojawiają się opinie, że zamiast na rozdrożu, Ukraina znalazła się po prostu w ślepym zaułku. Taki jest - w największym skrócie - bilans półtorarocznych rządów prezydenta Wiktora Janukowycza.

Janukowycz pozostał sobą

Mało kto pamięta, że z pierwszą wizytą prezydent Janukowycz pojechał nie do Moskwy, lecz Brukseli. Dziś mówi się o zmarnowanym czasie, o reformach, których nie przeprowadzono, a zwłaszcza o politycznych represjach. Za kratami siedzą dwaj przywódcy "Pomarańczowej Rewolucji" z przełomu 2004/2005 r.: Julia Tymoszenko i Jurij Łucenko (były szef MSW). Wybory lokalne w 2010 r. były - zważywszy na stopień...

9564

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]