Reklama

Wybory prywatno-publiczne

Wybory prywatno-publiczne

22.06.2010
Czyta się kilka minut
W wyborach nie ujawniła się postawa politycznej dzielności. Politycy zasłonięci sztabowcami i mentorami odrzucili wszelkie osobiste ryzyko.
G

Gdy zaraz po katastrofie pod Smoleńskiem ludzie otwarcie dzielili się niepokojem dotyczącym dalszego losu nas wszystkich, uzmysłowiło nam to istnienie szczególnego związku między politykami a społeczeństwem. Pomimo całej, czasem bezlitosnej krytyki postępowania polityków, odkryliśmy jednak silną więź, której istotę stanowiło to, że - mniej lub bardziej przekonani - powierzyliśmy im kształtowanie naszego wspólnego losu.

Po czasie przyszła jeszcze jedna refleksja. Szok, jaki nastąpił po tragicznym wydarzeniu, odsłonił kruchość sfery publicznej, która zwykle jawi się nam jako domena porządku, trwałego ładu, owszem: podlegającego zmianom, lecz zmiany te następują drogą stosownych procedur, zapisanych w prawie regulującym życie tego uporządkowanego świata. Określamy to, co się wydarzyło w mglisty kwietniowy poranek na lotnisku pod Smoleńskiem, mianem "tragedii" i ...

16848

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]