Reklama

Wszystko na siłę

Wszystko na siłę

03.09.2013
Czyta się kilka minut
Groźne zapowiedzi rzecznika rządu – że „utrata większości przez koalicję to przyspieszone wybory” – wydają się tylko grą. W istocie to komunikat dla własnej partii i dla PSL: „Uwaga, wesołe życie w Warszawie może się skończyć dla wielu z was!”.
L

Logika podpowiada jednak, że na przyspieszonych wyborach nikomu w Sejmie nie zależy – każda partia liczy, że czas będzie działał na jej korzyść. Przegrywający myślą, że odrobią straty. A ci, którzy mają dobre sondaże, liczą na jeszcze lepsze.
Czego można się spodziewać? Platforma pewnie zacznie polowanie na „uchodźców” z Ruchu Palikota, co przynajmniej na chwilę rozwiąże jej kłopoty. Na chwilę, bo partia Tuska dosyć skutecznie się podzieliła – i to dzięki ryzykownej strategii premiera, który wybrał siłowy wariant konsolidowania szeregów. „Jestem premierem, jestem liderem, a jeśli komuś się nie podoba, zapraszam na udeptaną ziemię” – taki był jego przekaz przed wewnętrznymi wyborami.
Donald Tusk – przy słabej frekwencji – pokonał Jarosława Gowina osiem do dwóch.
Przed wyborami – jak się okazuje – dochodziło do brzydkich rzeczy. W niektórych regionach, na przykład w...

5815

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]