Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Wszystkie dopływy Nilu

Wszystkie dopływy Nilu

22.10.2018
Czyta się kilka minut
Fot. Maciej Zienkiewicz dla TP
Fot. Maciej Zienkiewicz dla TP
S

Szanowny Panie,

wyszłam z kina, po seansie Pana ostatniego filmu, czyli „7 uczuć”, o godzinie 17, gdyż szczęśliwie mam zawód pozwalający mi czasem na pójście do kina wtedy, gdy wielu innych ludzi wciąż jeszcze siedzi w pracy. Szalenie się cieszę z tego, zwłaszcza w takich momentach jak ten ostatni. W poniedziałek bowiem, o godzinie 15, sala kinowa warszawskiej Luny daleka była od weekendowego amoku multipleksów i mogliśmy sobie wszyscy, siedząc bezpiecznie z dala od siebie, przeżywać to, co na ekranie, i wycierać łzy w rękawy swetrów i koszul bez poczucia, że ktoś dyszy nam popcornem w szyję, podczas gdy nam właśnie serce trochę pęka. Bo nie da się ukryć, że widziałam, jak ludziom serce trochę pękło, i że niektórzy z nich płakali, gdy już zapalono światła. W podobnej ciszy i z pochylonymi głowami wychodzili ostatnio widzowie z „Kleru”, z tym że cisza po filmie „Kler” był ciszą...

5340

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Pani Anno, wyjątkowo trafnie opisuje Pani najnowszy film Koterskiego. Od lat powtarzam, że nikt i nic lepiej nie opisuje polskiego życia współczesnego jak filmy Smarzowskiego (niestety) i Koterskiego (o tak!). Byłam, widziałam...Śmiałam się i płakałam jak bóbr...Połowę zła w naszym życiu społecznym i politycznym bierze się z tego, że nie umiemy się komunikować i nie rozumiemy siebie nawzajem. Ale przede wszystkim nie rozumiemy samych siebie.

na kolejny film p.Marka Koterskiego! Wspaniały! Ważny ,prawdziwy i przejmujący.. Siedzi we mnie do dziś ,mimo ,że go oglądałam tydzień temu.. Uff... trudno mi opisać co czuję! A to przeżycia i odczucia bardzo silne! Za panią Anną napiszę: mam nadzieję ,że zobaczy ten film dużo nas!

na kolejny film p.Marka Koterskiego! Wspaniały! Ważny ,prawdziwy i przejmujący.. Siedzi we mnie do dziś ,mimo ,że go oglądałam tydzień temu.. Uff... trudno mi opisać co czuję! A to przeżycia i odczucia bardzo silne! Za panią Anną napiszę: mam nadzieję ,że zobaczy ten film dużo nas!

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]