Reklama

Statek „Jutrzenka" szuka portu

Statek „Jutrzenka" szuka portu

08.05.2006
Czyta się kilka minut
Wiktor Osiatyński: ...Po pijanemu dopuszczałem się różnych niedobrych rzeczy. Jednak porównywanie złych czynów alkoholika do upadków Chrystusa pod krzyżem jest dla mnie, człowieka nieformalnie religijnego, delikatnie mówiąc poważnym nadużyciem.
Marek Kondrat jako Adaś Miauczyński w filmie Marka Koterskiego
A

ANNA MATEJA: - Czy film Marka Koterskiego opowiada tylko o piciu, czy można w nim zobaczyć metaforę ludzkich zmagań w ogóle?

WIKTOR OSIATYŃSKI: - Jaka metafora ludzkich zmagań?! To niezły film o piciu i doskonały film o dzieciach alkoholików oraz o dziedziczeniu alkoholizmu. Świetnie zagrany. Pokazuje dramat nałogu, ale... reżyser za bardzo zajmuje się samym piciem. Przypomina mi niektóre polskie mityngi Anonimowych Alkoholików, których uczestnicy przez 1,5 godziny opowiadają, jak pili, z czego żaden z nich nie wyniesie żadnej nauki. Poza jedną - jak pić.

PIOTR WOJCIECHOWSKI: - Źródła scenariuszowe tego filmu tkwią chyba właśnie w mityngach AA.

WO: - W takim razie jest oparty na złym mityngu AA - podczas dobrego ludzie mówią, dlaczego przestali pić i jak ich życie po tej decyzji się zmieniło. Miauczyński, bohater filmu...

18702

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]