Reklama

Wstydliwy remake

Wstydliwy remake

19.06.2006
Czyta się kilka minut
Oficjalnie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wybrała radę nadzorczą Polskiego Radia i uzupełniła skład rady TVP. W praktyce dokonała powołań zgodnie z zasadą partyjnych parytetów, świetnie znaną z lat poprzednich. W obu ciałach PiS otrzymał pięć miejsc, a Samoobrona i LPR po dwa. Nowi członkowie rad nadzorczych mediów publicznych są nieznani szerszej publiczności, za to świetnie znani partyjnym władzom. KRRiT po raz kolejny zakpiła ze stowarzyszeń twórczych, które apelowały, by do rad nadzorczych wybrać uznanych twórców i znawców mediów.
R

Rzecznik przewodniczącej KRRiT zaczepnie wyznał, że aż dwóch członków rady PR ma rekomendacje stowarzyszeń twórczych, ale umiał wymienić tylko jednego: Jacka Kiczka, sekretarza podkarpackiego PiS. Wybór rady nadzorczej radia publicznego opóźnił się o kilka tygodni, bo rządowi koalicjanci spierali się nie tylko na temat parytetów w radach, ale także na temat obsady zarządów i poszczególnych redakcji. Niektórzy politycy, np. Ryszard Czarnecki (Samoobrona), nie tylko tego nie kryją, ale nawet opowiadają o tym z dumą.

IV Rzeczpospolita miał zburzyć fundamenty zasady partyjnych parytetów i nomenklatury w mediach publicznych. Na razie je wzmocniła i wystawiła na widok publiczny. Ta jawność byłaby nawet powodem do dumy, gdyby cała sprawa nie była powodem do wstydu.

805

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]