Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wstrzemięźliwość

Wstrzemięźliwość

03.02.2009
Czyta się kilka minut
Premier nagle stwierdził, że zagrożenie kryzysem jest w Polsce jednak duże, i nakazał w kilka dni znaleźć 17 mld zł oszczędności. W takim tempie robi się to zwykle "tnąc po równo", można więc wątpić, czy oszczędności będą racjonalne.
Z

Z kryzysem rząd radzi sobie marnie. Wprawdzie dwa miesiące temu ogłosił wart ponad 90 mld zł pakiet wsparcia dla gospodarki, ale istnieje on głównie na papierze, bo stosownych ustaw jeszcze nie ma. W praktyce więc antyrecesyjne posunięcia sprowadzają się do zapowiedzianych cięć budżetowych, obejmujących ponad 5 proc. zaplanowanych na ten rok wydatków. Jakich - jeszcze dokładnie nie wiadomo. Na razie mówi się głównie o przesunięciu przewidywanych reform. W tym także - posłania do szkoły sześciolatków.

Trudno się przy tym oprzeć wrażeniu, że te posunięcia wprowadza się na łapu-capu. Zamiast już na jesieni - gdy było wiadomo, że kryzys nas nie ominie - przygotowywać awaryjny budżet i korektę planowanych reform, rząd utrzymywał, że Polska jest mniej niż inne państwa narażona na skutki globalnych zawirowań. W końcu stycznia premier nagle stwierdził, że zagrożenie...

8039

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]