Reklama

Wstęp

Wstęp

18.11.2013
Czyta się kilka minut
Co się wydarzyło 11 listopada w Warszawie?
S

Stawiając to pytanie, nie mamy na myśli marszu „Razem dla Niepodległej” pod auspicjami Prezydenta RP ani „Biegu Niepodległości”, w którym wziął udział premier Donald Tusk. W poniedziałkowe popołudnie ulicami stolicy przeszedł także „Marsz Niepodległości” organizowany przez środowiska narodowe: Młodzież Wszechpolską i Obóz Narodowo-Radykalny, którego przebieg wymknął się spod kontroli organizatorów i służb porządkowych. Rozróby, do jakich doszło na ulicach miasta, miały konsekwencje w polityce krajowej (eskalacja napięcia między PO i PiS, które zorganizowało własne obchody w Krakowie, ale które część polityków formacji rządzącej próbowała obciążyć odpowiedzialnością za zajścia) i międzynarodowej (ostre oświadczenie Rosji po naruszeniu przez manifestantów terytorium jej ambasady, późniejszy incydent przed polską placówką dyplomatyczną w Moskwie).
O bilans wydarzeń, biorący pod...

1116

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]