Reklama

Wśród ludzi

Wśród ludzi

04.09.2005
Czyta się kilka minut
Kardynał Franciszek Macharski należy do dostojników kościelnych, którzy chodzą po mieście jak każdy śmiertelnik. Niby nic nadzwyczajnego, ale nie wiem, czy w innych stolicach kościelnych metropolii w Polsce często się spotyka biskupa metropolitę idącego wśród ludzi ulicami.
T

Tym, którym się takie spotkanie nie przytrafiło, powiem, że jest to przeżycie miłe. Nie mówię tylko o sobie. Widziałem, jak rozpromieniały się twarze przechodniów, kiedy w chudym, wysokim, ubranym jak zwykły ksiądz człowieku rozpoznawali swojego Kardynała. Najbardziej ta zwyczajna obecność została doceniona w dniach modlitwy za umierającego Papieża. SMS przesłany z Rzymu do modlących się na Błoniach był tylko potwierdzeniem tej bliskości, podobnie jak ciepłe przemówienie do krakowian oczekujących na Kardynała pod kurią po powrocie z konklawe.

Słowa wdzięczności wobec Kardynała Macharskiego w zapowiadającym ingres liście biskupów pomocniczych Krakowa oraz w inauguracyjnej homilii nowego Arcybiskupa są więc czymś więcej niż zwyczajną kurtuazją. Słusznie we wspomnianym liście powiedziano, że ingres nowego metropolity jest także uroczystym wyrażeniem wdzięczności...

6772

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]