Reklama

Ładowanie...

Wołodymyr Zełenski: Test wojny

25.02.2022
Czyta się kilka minut
Oto jak prezydent Ukrainy przestał być sympatycznym Wową z medialnym uśmiechem, a stał się coraz bardziej pochmurnym i zmęczonym – ale także zdecydowanym – liderem Ukrainy.
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski z wizytą w obwodzie równieńskim, 16 lutego 2022 r. / Materiały prasowe / president.gov.ua
W

W czwartek 24 lutego o piątej rano zwierzchnik ukraińskich sił zbrojnych prezydent Wołodymyr Zełenski wydał rozkaz zadania wrogowi maksymalnych strat. Pełnowymiarowa agresja rosyjska na Ukrainę stała się faktem – oraz najpoważniejszą próbą, przed jaką stanął cały kraj w 31. roku niepodległości. A także, osobiście, prezydent. Celem Putina jest bowiem nie tylko podporządkowanie Ukrainy, ale także jej „denazyfikacja”, którą należy rozumieć jako pociągnięcie do odpowiedzialności karnej prozachodnich – „faszystowskich” w języku rosyjskiej propagandy – elit politycznych i wymianę ich na posłuszne, prorosyjskie.


ATAK NA UKRAINĘ | CZYTAJ WIĘCEJ W AKTUALIZOWANYM SERWISIE SPECJALNYM >>> 


W noc poprzedzającą atak Zełenski podjął ostatnią próbę rozmowy z Putinem, jednak bez skutku. Nagrał też...

16742

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Black Friday: Dostęp 18-miesięczny
199,90 zł

540 zł 340 zł taniej w ofercie Black Friday (pół roku w prezencie)
Aż 547 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 


https://www.tygodnikpowszechny.pl/atak-na-ukraine

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]