Reklama

Wolność

Wolność

24.03.2006
Czyta się kilka minut
W ciągu kilku ostatnich miesięcy poczułam, że stopniowo kurczy się przestrzeń mojej osobistej wolności. Nie chodzi tu o jakieś represje, szykany czy rozporządzenia, ale o przymus brania udziału w bezustannej politycznej rozróbie, szarpaninie, wzajemnym obrażaniu się, ujadaniu, antagonizowaniu przeróżnych środowisk, wylewaniu kubłów ludzkiej nieżyczliwości, ciągłej niepewności, czy nie rozwiążą, czy też rozwiążą i zmuszą do powtórzenia obrzydliwości kampanii wyborczej.
N

Niby można nie czytać gazet, nie otwierać radia, telewizora i mieć spokój. To nieprawda. Chcę wiedzieć, co się dzieje w Iraku, w Brukseli, w ogóle na świecie, i nie odgadnę, kiedy wskoczą wieści z naszego rozszalałego grajdołka. Chcę wsiadać do taksówki, której kierowca nie spyta natychmiast: "Słyszała Pani o tej ostatniej drace?". Chcę zadzwonić do znajomych i spytać o ich zdrowie, a nie o interpretacje jakiejś wypowiedzi.

Ograniczeniem wolności jest także ten mój idiotyczny, trudny do powstrzymania odruch przyciśnięcia pilota, żeby jednak sprawdzić, co też nam nasi wspaniali mężowie stanu - w ciągu minionych paru godzin - wystrugali.

Niewierność

W lecie przybywa w miastach bezdomnych psów i kotów, bo ludzie wyjeżdżając na wakacje, wyrzucają je po prostu na ulicę. Niedawno w Toruniu zgłosiło się do weterynarzy...

1391

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]