Reklama

Wolno mieć nadzieję

Wolno mieć nadzieję

19.04.2010
Czyta się kilka minut
Kard. Stanisław Dziwisz chce, by Krypta Katyńska na Wawelu pojednała strony polsko-polskiego sporu. Różnica poglądów w kwestii miejsca pochówku nie musi dzielić na śmierć i życie.
T

Tydzień żałoby narodowej dobiegł końca. Teraz będą się odbywały pogrzeby kolejnych ofiar katastrofy. Nie wszystkie ciała zostały zidentyfikowane i dlatego podczas Mszy św. na placu Piłsudskiego nie było trumien, a portrety zabitych umieszczono w tle ołtarza. Co teraz będzie? Wciąż powracało i powraca to pytanie. Pesymiści wmawiali nam, że wzruszenia i podniosły nastrój przeminą, że za chwilę politycy i publicyści znów "skoczą sobie do gardeł". Optymiści (do których się zaliczam) mówili, że tak silne przeżycie wspólnoty wokół wartości narodowych o takim nasileniu eschatologicznym przeminąć bez śladu nie może.

Ma rację Joanna Szczepkowska, która w sobotni wieczór na Placu Zamkowym mówiła reporterowi TVN, że będziemy walczyć o swoje racje, bo taki jest nasz obywatelski obowiązek i na tym polega demokracja. Jednak - mówiła - ton tych sporów z pewnością będzie już...

3701

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]