Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wolno mieć nadzieję

Wolno mieć nadzieję

19.04.2010
Czyta się kilka minut
Kard. Stanisław Dziwisz chce, by Krypta Katyńska na Wawelu pojednała strony polsko-polskiego sporu. Różnica poglądów w kwestii miejsca pochówku nie musi dzielić na śmierć i życie.
T

Tydzień żałoby narodowej dobiegł końca. Teraz będą się odbywały pogrzeby kolejnych ofiar katastrofy. Nie wszystkie ciała zostały zidentyfikowane i dlatego podczas Mszy św. na placu Piłsudskiego nie było trumien, a portrety zabitych umieszczono w tle ołtarza. Co teraz będzie? Wciąż powracało i powraca to pytanie. Pesymiści wmawiali nam, że wzruszenia i podniosły nastrój przeminą, że za chwilę politycy i publicyści znów "skoczą sobie do gardeł". Optymiści (do których się zaliczam) mówili, że tak silne przeżycie wspólnoty wokół wartości narodowych o takim nasileniu eschatologicznym przeminąć bez śladu nie może.

Ma rację Joanna Szczepkowska, która w sobotni wieczór na Placu Zamkowym mówiła reporterowi TVN, że będziemy walczyć o swoje racje, bo taki jest nasz obywatelski obowiązek i na tym polega demokracja. Jednak - mówiła - ton tych sporów z pewnością będzie już...

3701

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]