Reklama

Wojny nie będzie!

Wojny nie będzie!

03.09.2012
Czyta się kilka minut
Od kilku tygodni w Izraelu jednym z najpopularniejszych towarów są maski przeciwgazowe.
C

Co bogatsi mieszkańcy zaczęli budować w swych domach i apartamentach specjalne bezpieczne pokoje, odporne na atak rakietowy z Iranu. W większych miastach rząd adaptuje też parkingi podziemne na schrony. Można rzec, że przygotowania do wojny idą pełną parą. Czyżby?

Paradoksalnie fakt, że od kilku miesięcy premier Benjamin Netanyahu oraz minister obrony Ehud Barak zapowiadają atak prewencyjny na irańskie instalacje atomowe, może oznaczać, iż wojny nie będzie. Wielu analityków wojskowości uważa bowiem, że nikt przygotowujący nalot (którego sukces zależy od zaskoczenia), nie trąbiłby na ten temat na lewo i prawo. Być może więc fala rządowych zapowiedzi jest tylko ostatnim aktem wojny propagandowej, która ma zmusić Iran do zawieszenia na kołku programu atomowego. A także wymusić na USA ostrzejsze stanowisko wobec ajatollahów. Barack Obama oraz szefowie Pentagonu są dziś...

1641

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]