Reklama

Wojna, czyli wymówka

Wojna, czyli wymówka

08.11.2015
Czyta się kilka minut
Günay Kubilay, wiceszef prokurdyjskiej HDP: Jako jedyna partia w Turcji dążymy do tego, by problem kurdyjski został rozwiązany pokojowo w parlamencie, a nie w górach.
Graffiti PKK w Diyarbakir, „stolicy” tureckiego Kurdystanu, listopad 2015 r. Fot. Witold Repetowicz
W

WITOLD REPETOWICZ: Czy wynik wyborów to sukces Erdoğana?
GÜNAY KUBILAY: Erdoğan nie zaakceptował wyników czerwcowych wyborów, zaczął wojnę przeciw ludności własnego kraju, szczególnie naszej partii. Bo za sprawą tego, że my weszliśmy do parlamentu, on nie mógł osiągnąć swego celu, zmienić konstytucji i zdobyć dyktatorskiej władzy. Chcę podkreślić, że gdy mówię o wojnie, nie używam tego słowa w przenośni. To prawdziwa wojna. Zginęło w niej 258 cywilów, w tym 33 dzieci, i nie mówię tu o partyzantach. Te wybory odbywały się w cieniu armat. Erdoğan zwyciężył, ale mówienie o uczciwości tych wyborów to żart.
 

HDP znów przekroczyła 10-procentowy próg i weszła do parlamentu. To Wasz sukces?
Potężny sukces. Jesteśmy trzecią siłą w parlamencie. Osiągnęliśmy to, choć nie mogliśmy w ogóle prowadzić...

7042

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]