Reklama

Władimir Putin w Ameryce Łacińskiej

Władimir Putin w Ameryce Łacińskiej

14.07.2014
Czyta się kilka minut
Piątek w Hawanie, niedziela na Maracanie.
Fot. Alejandro Ernesto / REUTERS / FORUM
P

Prezydent Władimir Putin wrócił z kilkudniowej wizyty w Ameryce Łacińskiej. Na Kubie spotkał się z braćmi Castro (na zdjęciu z Raulem, który w 2008 r. przejął władzę po Fidelu) oraz ogłosił, że daruje temu krajowi 90 proc. długu zaciągniętego w czasach ZSRR. W jednym z wywiadów zadeklarował, że Rosjan „inspiruje” walka narodów całego regionu „o suwerenność i prawo do samostanowienia”, co odczytano jako aluzję do sytuacji na wschodniej Ukrainie, gdzie rosyjscy separatyści oficjalnie odwołują się do obu tych wartości. W Buenos Aires Putin poparł ideę tzw. multilateralizmu, czyli świata „wielobiegunowego”, którego ważną częścią ma być Ameryka Łacińska, oraz uznał Argentynę za strategicznego partnera. W Rio de Janeiro oglądał finał mundialu – Rosja będzie gospodarzem następnych mistrzostw świata.

870

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]