Reklama

Ładowanie...

Wizytator w poszukiwaniu straconego czasu

01.08.2004
Czyta się kilka minut
Prokuratura postawiła zarzuty jednemu z kleryków z seminarium w St. Pölten. Tymczasem Jan Paweł II wyznaczył na wizytatora apostolskiego biskupa Klausa Künga, który w jego imieniu zbada na miejscu sprawę.
T

Trudno sobie wyobrazić, jak wielkie upokorzenie przeżywa w ostatnich dniach Kościół w Austrii. Nie ma mowy o taryfie ulgowej, dziennikarze niemal każdego dnia ujawniają kolejne kompromitujące szczegóły. Tygodnik “Profil", który przed dziewięcioma laty rozpętał aferę wokół oskarżanego o pedofilię i molestowanie seksualne współbraci kard. Groëra, a przed tygodniem - wokół St. Pölten, w kolejnym numerze podniósł skandal do rangi redakcyjnego cover-story. W minionym tygodniu prokuratura zarzuciła 27-letniemu klerykowi

z Polski rozpowszechnianie dziecięcej pornografii, po czym ordynariusz Kurt Krenn, który dotychczas twierdził, że czeka na przekonujące dowody, relegował go z seminarium. Nie wyklucza się, że oskarżenie obejmie kilku następnych alumnów. Pedofilskie zdjęcia odznaczają się niezwykłą drastycznością... Kościołowi w Austrii nie pozostaje nic innego niż w...

6823

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]