Reklama

Witamy w Polsce

Witamy w Polsce

20.06.2011
Czyta się kilka minut
Stało się: ktoś ośmielił się tknąć ikonę współczesnego polskiego reportażu. Dokonała tego badaczka ludobójstwa, która w rozmowie z "Tygodnikiem" zgłosiła wątpliwości dotyczące rozdziału książki Wojciecha Tochmana, poświęconego postawie pallotynów z Gikondo. Do naszej redakcji polemikę nadesłał Mariusz Szczygieł, w "Gazecie Wyborczej" zaś oburzyła się Magdalena Grochowska ("Reportaż ze skutkiem śmiertelnym", 18-19 czerwca).

Wywiad z Małgorzatą Wosińską o książce Wojciecha Tochmana "Dzisiaj narysujemy śmierć" i przeżyciach misjonarzy w Rwandzie ("TP" nr 24/2011) wywołał falę dyskusji. "Gazeta Wyborcza" (18-19 czerwca) opublikowała artykuł Magdaleny Grochowskiej , zarzucający nam m.in. "lustrację" Tochmana. Dziś z kolei publikujemy polemikę Mariusza Szczygła wraz z odpowiedzią Piotra Mucharskiego i Marcina Żyły na obydwa teksty. Przypominamy, że wcześniej, w "TP" nr 21/2011, opublikowaliśmy rozmowę ks. Adama Bonieckiego z Wojciechem Tochmanem .

Rzadko spotykana w prasie próba analizy książki Tochmana i podjętego w niej trudnego tematu (o "Dzisiaj narysujemy śmierć" piszemy w "Tygodniku" już po raz czwarty!) kończy się oskarżeniem o... lustrację (Grochowska pisze, że na łamach naszego pisma...

9840

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]