Reklama

Ładowanie...

Wiosna w kinie: co zobaczymy w kwietniu

30.03.2003
Czyta się kilka minut
G

Gerry”
Amerykański reżyser Gus Van Sant należał w latach 90. do czołówki kina niezależnego. Jego prowokujące filmy, robione pod prąd obowiązującym modom i zapotrzebowaniom rynku: „Drugstore Cowboy” czy „Moje własne Idaho”, pokazywane również w polskich kinach, utorowały mu drogę na szczyty. Po krótkim, acz intensywnym flircie z kinem hollywoodzkim Van Sant powraca dziś w rejony offowe. „Gerry” to przykład kina ascetycznego, stosującego minimum środków wyrazu. Nie jest zatem filmem dla wszystkich. Bliższy eksperymentowi niż typowym fabularnym produkcjom, opowiada o dwójce przyjaciół zagubionych gdzieś na bezkresnej pustyni. Ich żmudna walka o przeżycie w skrajnie nieprzyjaznych warunkach uzmysławia, jak bardzo kruchy jest nasz świat. Wystarczy usunąć z niego drogowskazy, nowoczesne gadżety i inne produkty triumfującej cywilizacji, a zostaniemy bezbronni i nadzy...

7370

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]