Reklama

Wiosna w kinie: co zobaczymy w kwietniu

Wiosna w kinie: co zobaczymy w kwietniu

30.03.2003
Czyta się kilka minut
G

Gerry”
Amerykański reżyser Gus Van Sant należał w latach 90. do czołówki kina niezależnego. Jego prowokujące filmy, robione pod prąd obowiązującym modom i zapotrzebowaniom rynku: „Drugstore Cowboy” czy „Moje własne Idaho”, pokazywane również w polskich kinach, utorowały mu drogę na szczyty. Po krótkim, acz intensywnym flircie z kinem hollywoodzkim Van Sant powraca dziś w rejony offowe. „Gerry” to przykład kina ascetycznego, stosującego minimum środków wyrazu. Nie jest zatem filmem dla wszystkich. Bliższy eksperymentowi niż typowym fabularnym produkcjom, opowiada o dwójce przyjaciół zagubionych gdzieś na bezkresnej pustyni. Ich żmudna walka o przeżycie w skrajnie nieprzyjaznych warunkach uzmysławia, jak bardzo kruchy jest nasz świat. Wystarczy usunąć z niego drogowskazy, nowoczesne gadżety i inne produkty triumfującej cywilizacji, a zostaniemy bezbronni i nadzy...

7370

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]