Reklama

Wilki i zające (kwadrofonia 2015)

Wilki i zające (kwadrofonia 2015)

27.04.2015
Czyta się kilka minut
Wejdą? Nie wejdą? Znów cała Polska zadaje sobie owo pytanie...
N

Nocne wilki – postrach. Nocznyje wołki. Postrach straszliwy w liczbie 20-30 zamierza przejechać tranzytem do Treptow. Od Moskwy przez Mińsk, Brześć, Wrocław, Brno, Bratysławę, Wiedeń, Monachium, Pragę, Torgau i Karlshorst do Berlina. Rocznicowookrągły szlak zwycięstwa – wiadomo. Na czele operacji „Chirurg”, co to z Władimirem Władimirowiczem jeździ ramię w ramię (Putin na trójkółce akurat). Chcą zbrukać polskie drogi, co to o nich serial nawet był patriotyczny.

Więc dwudziestu, aż dwudziestu, może aż trzydziestu. Zaćmili wszystkie niusy od tygodnia. Będą siać terror mentalny oraz przemoc symboliczną. Mają hałaśliwie przejechać przez serce polskiej racji stanu. Najwyższe czynniki RP postanawiają dać odpór, a na nas, maluczkich, szare myszki pod miotłą, cichych piechurów, rowerzystów, kierowców kat. B najwyżej... blada bojaźń pada. Ale nie na wszystkich... Aż tu nagle, okazuje...

2127

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Czemu niby ma służyć ta próba obrony propagandowej papki rozpętanej wokół kilku motocyklistów? Propagandziści wszystkich krajów łączcie się czy co?

...i tyle!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]