Reklama

Wielka niewiadoma

Wielka niewiadoma

06.11.2005
Czyta się kilka minut
Od kiedy wiadomo było, że SLD odda władzę, a programy PO i PiS w sprawie ochrony zdrowia diametralnie się różnią, przestało być wiadomo, jaka będzie przyszłość tejże ochrony zdrowia. Wybory niczego nie wyjaśniły.
S

Stary rząd już się pakuje, więc niedawny spór pomiędzy ministrem zdrowia a prezesem NFZ przycichł. Dyrektorzy szpitali przestali się żalić z telewizyjnych ekranów na brak pieniędzy, ale nie wiadomo, czy dlatego, że sytuacja jest lepsza niż jesienią ubiegłego roku, czy też tylko dlatego, że dzienniki w całości wypełniły wiadomości o tworzeniu rządu.

W drugim półroczu szpitale otrzymają prawie 700 mln złotych więcej niż mogły się spodziewać. To m.in. wynik opieszałej informatyzacji w Niemczech, skąd rachunki za leczenie Polaków spłyną dopiero w przyszłym roku, a także słabości systemów informatycznych u nas, dzięki czemu nigdy nie wiadomo, czy pieniędzy ze składek będzie więcej czy mniej. Jednak takie miłe niespodzianki uświadamiają po raz kolejny, jak niestabilny jest system finansowania ochrony zdrowia.

Jeżeli te dodatkowe środki skutecznie...

1501

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]