Reklama

Więcej Światła. Czerwonego

Więcej Światła. Czerwonego

05.10.2010
Czyta się kilka minut
Multitasking to największa plaga ostatnich dekad. Zdrowy rozsądek podpowiada, że jeśli robisz kilka rzeczy naraz - robisz je wszystkie źle. Raczej trudno słuchać Messiaena, czytając Prousta (i na odwrót).
A

Ale co tam Proust, podobno nawet lektura "Men’s Health" nie cieszy tak bardzo, gdy towarzyszy jej, przykładowo, Cage. Niestety, nawet niektórzy co powolniejsi maratończycy wkładają sobie w uszy słuchawki, zapewne w celu wysłuchania dzieł wszystkich Weberna pod Boulezem (można przebiec te 42 km co do nutki - Bach czy Mozart są zdecydowanie dla triathlonistów). Najbardziej rozpowszechnioną formę multitaskingu człowiek współczesny uprawia, prowadząc samochód. Pal sześć samo kierowanie, ale jest jeszcze pisanie i odbieranie SMS-ów, słuchanie radia, telefonowanie, przeklinanie na innych użytkówników szos, i setki mniej lub bardziej fantazyjnych czynności wykonywanych za kółkiem pędzącego po koleinach koni mechanicznych pojazdu.

Tak to cywilizacja, kultura i sztuka wszelakiej maści znalazła się nad przepaścią niedbałości, nieuważności i niechlujstwa. Na szczęście...

1867

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]