Reklama

Warto być przyzwoitym

Warto być przyzwoitym

03.12.2012
Czyta się kilka minut
Chorował na tyle długo, że dla wielu był po prostu nieobecny. Ale nie dla tych, którzy go odwiedzali. Nie tak dawno, choć przykuty do fotela i mówiący z niejakim trudem, udzielił „Tygodnikowi” wywiadu...
.

...Podczas tamtej rozmowy podziwiałem jasność jego myśli, pamięć i gotowość dzielenia się doświadczeniem.

Podziwiałem go zresztą zawsze, od pierwszego spotkania w deszczowy sierpniowy wieczór 1959 r. w Murzasichlu. Odbywał się tam międzyseminaryjny klerycki obóz dyskusyjny. Przywiózł go swoim garbusem o. Piotr Rostworowski, a Jacek mówił o Kościele: o roli świeckich i duchownych, o tym, co niebawem miało dojść do głosu na Soborze Watykańskim II. Dla nas, alumnów polskich seminariów było to nowe, rewelacyjne i zachwycające.

Nie wiedziałem, że po raz pierwszy spotykam żywego człowieka ze środowiska, z którym za pięć lat miałem związać całe dorosłe życie. Potem, kiedy już byłem w „Tygodniku”, zdałem sobie sprawę, że Jacek Woźniakowski jest tam jedną z najbardziej znaczących postaci.

Był nią, ale nie z racji licznych funkcji, lecz z racji tego, kim...

2917

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]