Reklama

Walka w porze teleranka

Walka w porze teleranka

13.02.2012
Czyta się kilka minut
Biegają wśród zasp, jeżdżą na obozy przetrwania, wspólnie oglądają męskie seriale – tak do starcia z własnymi słabościami i walki o szczęście swoich rodzin przygotowują się w Polsce religijni mężczyźni.
Członkowie stowarzyszenia Mężczyźni św. Józefa w drodze na Kopiec Piłsudskiego, Kraków, 4 lutego 2012 r. fot. Paweł Ulatowski
G

Gdy przychodzą na leśną polanę na przedmieściach Krakowa, jest jeszcze tak wcześnie, że ich sportowe kurtki dopiero nabierają koloru. Jak przed bitwą, najpierw policzyli wszystkich (wyszło, że stawiło się dwunastu) i odśpiewali „Bogurodzicę”. Potem, przy 22 stopniach mrozu, omijając prostszą ścieżkę przez Panieńskie Skały, Mężczyźni św. Józefa rozpoczęli kilkunastominutowy marszobieg na Kopiec Piłsudskiego.

Biegi, wyjazdy narciarskie oraz gry zespołowe to jeden ze sposobów integracji coraz bardziej licznych ruchów gromadzących mężczyzn, najczęściej trzydziestolatków, którzy na nowo chcą określić swoją tożsamość we współczesnym świecie. A także wzmocnić rolę ojca. Wspólnym motywem wszystkich wspólnot tego typu jest gotowość do walki.

Andrzej Lewek (ur. 1974 r.), koordynator ruchu: – Tak, walczymy. Po to, aby chronić nasze rodziny. Walka jest wpisana w charakter i rolę...

17966

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]