Reklama

Wałęsowstręt i racja stanu

Wałęsowstręt i racja stanu

10.06.2008
Czyta się kilka minut
Trzy nowe wiadomości ze sprawy domniemanej współpracy Lecha Wałęsy z SB. Pierwsza: Wałęsa oświadczył, że wie, kto był t.w. "Bolkiem"; druga: prezydent Kaczyński stwierdził, że "Bolkiem" był Wałęsa; trzecia: Wałęsa wezwał do natychmiastowego złożenia z urzędu prezydenta Kaczyńskiego (i zagroził mu sądem).
W

W sprawie swoich kontaktów ze Służbą Bezpieczeństwa Lech Wałęsa wiele już potwierdził, ale zarazem wszystkiemu zaprzeczył. Jest to zgodne z jego słynną dewizą postępowania: "jestem za, a nawet przeciw". Każdemu wolno ciągle popadać w sprzeczność, ale nie powinien potem oczekiwać uznania go za osobę wiarygodną. Niezależnie od tego, jak naprawdę z "Bolkiem" było, po 20 latach meandrów wyjaśnienia Wałęsy nie zasługują na wiarę. Być może nie ma nic na rzeczy albo bardzo niewiele (jeśli było np. tak, że Wałęsa zgodził się na współpracę, a następnie jej unikał), ale nie dlatego, że główny zainteresowany zaprzecza. Jego obecne wyznanie, że wie, kto był "Bolkiem", jest równie wiarygodne jak wszystko, co do tej pory na ten temat powiedział.

Prezydent Lech Kaczyński mówiąc o Wałęsie jako o "Bolku", uczynił faux pas. Być może prezydent miał informacje, których my nie...

2038

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]