Reklama

W SKRÓCIE

W SKRÓCIE

26.11.2012
Czyta się kilka minut
1 - 7 XII
Z

Zmarł Borys Strugacki. Wybitny rosyjski pisarz science fiction, współautor (wraz ze zmarłym w 1991 r. starszym bratem Arkadym) m.in. książek „Trudno być bogiem” czy „Piknik na skraju drogi”, na motywach którego powstał słynny film „Stalker” Andrieja Tarkowskiego. Strugacki miał 79 lat.

Zmarł Albrecht Lempp. Tłumacz i zasłużony promotor polskiej literatury w Niemczech, dyrektor Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, autor przekładów dzieł m.in. Stanisława Lema i Jerzego Pilcha, wreszcie – twórca Instytutu Książki. „Albrecht miał w sobie coś z czarodzieja. Tam, gdzie się pojawiał – białowłosy, w czerwonym szaliku – rzeczy zaczynały układać się lepiej, łatwiej, sensowniej, bardziej elegancko” – wspomina Olga Tokarczuk. Lempp miał 59 lat, piszemy o nim obszernie w tym numerze „TP”, zaś więcej wspomnień znaleźć można pod adresem www....

4610

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]