Reklama

Ładowanie...

W SKRÓCIE

26.11.2012
Czyta się kilka minut
1 - 7 XII
Z

Zmarł Borys Strugacki. Wybitny rosyjski pisarz science fiction, współautor (wraz ze zmarłym w 1991 r. starszym bratem Arkadym) m.in. książek „Trudno być bogiem” czy „Piknik na skraju drogi”, na motywach którego powstał słynny film „Stalker” Andrieja Tarkowskiego. Strugacki miał 79 lat.

Zmarł Albrecht Lempp. Tłumacz i zasłużony promotor polskiej literatury w Niemczech, dyrektor Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, autor przekładów dzieł m.in. Stanisława Lema i Jerzego Pilcha, wreszcie – twórca Instytutu Książki. „Albrecht miał w sobie coś z czarodzieja. Tam, gdzie się pojawiał – białowłosy, w czerwonym szaliku – rzeczy zaczynały układać się lepiej, łatwiej, sensowniej, bardziej elegancko” – wspomina Olga Tokarczuk. Lempp miał 59 lat, piszemy o nim obszernie w tym numerze „TP”, zaś więcej wspomnień znaleźć można pod adresem www....

4610

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]