Reklama

Lekkość i powaga

Lekkość i powaga

01.10.2012
Czyta się kilka minut
W papierowym wydaniu tego numeru "TP" znajdą Czytelnicy film z udziałem Wisławy Szymborskiej, Ewy Lipskiej, Andrzeja Szczeklika, Marty Wyki, Andrzeja Wajdy i Kory.
U

UWAGA CZYTELNICY WYDANIA ELEKTRONICZNEGO!

Płytę z filmem "Koniec i początek. Spotkanie z Wisławą Szymborską" można zamówić w internetowym sklepiku "Tygodnika" wislna12.na.allegro.pl!

Zrealizowanie filmu dokumentalnego o pisarzu, który nie będzie solenną, ale nieco nudnawą, ułożoną w chronologicznym porządku opowieścią na temat „życia i twórczości” – nie jest zadaniem banalnym. O wiele jeszcze trudniejsze jest zaś przeniknięcie do intymnego świata artysty, zwłaszcza jeśli stara się on chronić swą prywatność, nie chce być osobą publiczną, ceni bezpieczeństwo i kameralność międzyludzkich relacji. Do świata artysty takiego jak Wisława Szymborska. A przecież Johnowi Albertowi Jansenowi oba te zadania udało się wypełnić znakomicie.

W dużej mierze zawdzięcza to roli, jaką w filmie „Koniec i początek. Spotkanie z Wisławą Szymborską”...

3069

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]