Reklama

W odpowiedzi trenerowi W.

01.04.2008
Czyta się kilka minut
"Myślę, że nie macie prawa mnie oceniać" - powiedział do dziennikarzy Dariusz W., trener piłkarzy Polonii Warszawa.
S

Słowa te padły dzień po zatrzymaniu go przez CBA i postawieniu zarzutów wręczania łapówek sędziom i obserwatorom meczów kieleckiej Korony. W. zadeklarował współpracę z organami ścigania i... poprowadził kolejny mecz.

Stopień arogancji znanego dotąd z dobrych manier, elokwencji i fachowości (oczywiście, jak na nasze realia) trenera budzi zdumienie. Ale tylko na pierwszy "rzut ucha".

Wypowiedź W. wpisuje się bowiem w standardy (a właściwie ich brak) polskiego środowiska futbolowego - środowiska, które mimo trwającego od kilku lat korupcyjnego śledztwa nie potrafi (a może nie chce?) się uleczyć. Bo jak inaczej zinterpretować np. ujawniony przez media fakt, że odpowiedzią PZPN na przestępczą działalność działaczy, trenerów, sędziów i zawodników miała być abolicja?

Panie trenerze, myślę, a właściwie jestem o tym przekonany, że mamy...

1070

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]