Reklama

W odpowiedzi trenerowi W.

W odpowiedzi trenerowi W.

01.04.2008
Czyta się kilka minut
"Myślę, że nie macie prawa mnie oceniać" - powiedział do dziennikarzy Dariusz W., trener piłkarzy Polonii Warszawa.
S

Słowa te padły dzień po zatrzymaniu go przez CBA i postawieniu zarzutów wręczania łapówek sędziom i obserwatorom meczów kieleckiej Korony. W. zadeklarował współpracę z organami ścigania i... poprowadził kolejny mecz.

Stopień arogancji znanego dotąd z dobrych manier, elokwencji i fachowości (oczywiście, jak na nasze realia) trenera budzi zdumienie. Ale tylko na pierwszy "rzut ucha".

Wypowiedź W. wpisuje się bowiem w standardy (a właściwie ich brak) polskiego środowiska futbolowego - środowiska, które mimo trwającego od kilku lat korupcyjnego śledztwa nie potrafi (a może nie chce?) się uleczyć. Bo jak inaczej zinterpretować np. ujawniony przez media fakt, że odpowiedzią PZPN na przestępczą działalność działaczy, trenerów, sędziów i zawodników miała być abolicja?

Panie trenerze, myślę, a właściwie jestem o tym przekonany, że mamy...

1070

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]