Reklama

W bezpośrednim starciu raczej niegroźni

W bezpośrednim starciu raczej niegroźni

04.03.2013
Czyta się kilka minut
Wśród działaczy narodowych widać ożywienie. Pytanie, na ile sami je wykreowaliśmy.
M

Młodzi narodowcy już dawno nie mieli tak dobrej passy. Odwołanie ich spotkania na Uniwersytecie Warszawskim spowodowało ogólnopolską dyskusję z udziałem premiera. „Zakneblowani” przeszli do ofensywy – zakłócili wykłady prof. Magdaleny Środy i Adama Michnika, doprowadzili do przełożenia dyskusji o związkach partnerskich w Gdańsku. I ciągle są w mediach.
OBURZENIE NARODOWEJ BRACI
Najpierw chronologia awantury. NZS zaprosiło studentów na spotkanie pod nazwą „Ruch Narodowy. Dlaczego?”. Pogadanka z pytaniami z sali miała odbyć się na Uniwersytecie Warszawskim. Zaproszeni goście? Robert Winnicki, prezes Młodzieży Wszechpolskiej, Krzysztof Bosak, były prezes Młodzieży Wszechpolskiej i były poseł LPR, obecnie Stowarzyszenie „Marsz Niepodległości”, oraz Marian Kowalski, rzecznik ONR.
Pomysł wywołał sprzeciw. Szykowano pikietę. W końcu władze uczelni zmusiły...

16528

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]