Reklama

Ładowanie...

W bezpośrednim starciu raczej niegroźni

04.03.2013
Czyta się kilka minut
Wśród działaczy narodowych widać ożywienie. Pytanie, na ile sami je wykreowaliśmy.
M

Młodzi narodowcy już dawno nie mieli tak dobrej passy. Odwołanie ich spotkania na Uniwersytecie Warszawskim spowodowało ogólnopolską dyskusję z udziałem premiera. „Zakneblowani” przeszli do ofensywy – zakłócili wykłady prof. Magdaleny Środy i Adama Michnika, doprowadzili do przełożenia dyskusji o związkach partnerskich w Gdańsku. I ciągle są w mediach.
OBURZENIE NARODOWEJ BRACI
Najpierw chronologia awantury. NZS zaprosiło studentów na spotkanie pod nazwą „Ruch Narodowy. Dlaczego?”. Pogadanka z pytaniami z sali miała odbyć się na Uniwersytecie Warszawskim. Zaproszeni goście? Robert Winnicki, prezes Młodzieży Wszechpolskiej, Krzysztof Bosak, były prezes Młodzieży Wszechpolskiej i były poseł LPR, obecnie Stowarzyszenie „Marsz Niepodległości”, oraz Marian Kowalski, rzecznik ONR.
Pomysł wywołał sprzeciw. Szykowano pikietę. W końcu władze uczelni zmusiły...

16528

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]