Reklama

Uziemieni

Uziemieni

29.06.2003
Czyta się kilka minut
Kraj mały, bezpieczny jak miękki skórzany fotel, zamożny, po prostu Szwajcaria. i jego linia lotnicza, bezpieczna, niezawodna, Swissair. Już wiadomo, co będzie dalej? Z dnia na dzień, w aurze skandalu, Swissair zbankrutował.
Z

Zbankrutował, za przyczynę podając katastrofalną sytuację w lotnictwie po 11 września. Samoloty Swissairu zostały uziemione. „Uziemienie” - tak należy tłumaczyć angielski tytuł przedstawienia Christopha Marthalera „Groundings”, w którym katastrofa ekonomiczna linii lotniczej staje się początkiem opowieści o katastrofie ludzi, uziemionych.

Anna Viebrock - genialna, nieodłączna scenografka Marthalera zaprojektowała jak zwykle wnętrze septyczne i skrajnie nieprzyjemne. Tyle że tym razem mniej monumentalne. Jesteśmy we wnętrzu samolotu, który jednocześnie stanowi siedzibę zarządu lotniczej superkorporacji. Białe ściany, prostota geometrycznej konstrukcji. W głębi niewygodne stłoczone krzesła klasy ekonomicznej, pełniące jednocześnie funkcję poczekalni, z przodu dwa obszerne fotele, ale podobnie jak krzesła nielotnicze, tylko zwykłe, naziemne. Dwie strefy oddziela przesuwająca się...

6967

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]