Reklama

Ulubiona materia „Frondy”

04.01.2014
Czyta się kilka minut
Do pana W. O., w 1983 roku podporucznika SB, Inspektora Wydziału II Departamentu III Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
C

Ciekaw jestem, czy Pan przeczytał książkę pt. „Resortowe dzieci”? Proszę sobie przedstawić, że gdy idzie o mnie, jej autorzy skopiowali napisaną przez Pana 16 grudnia 1983 roku „tajną spec. znaczenia Analizę materiałów dot. Michał Wacław Komar” (IPN BU 0222/142), a następnie – skreślając lub dodając, co im wygodne – przedstawili tekst jako wynik swych pracochłonnych dociekań. Mam nadzieję, że przynajmniej podzielili się z Panem stosownym honorarium. Czytam dziś tę „tajną spec. znaczenia Analizę...” i dochodzę do wniosku, że III Departament MSW, którego był Pan pracownikiem, działał nieskładnie, zgoła niechlujnie. Owszem, byłem aktywnym uczestnikiem demonstracji w marcu 1968 roku i zostałem relegowany z uczelni. Owszem, w następnych latach moje artykuły ukazywały się m.in. na łamach „Współczesności” i „Miesięcznika Literackiego”, ale skąd Pan wziął wiadomość o tym, że pracowałem w „...

2827

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]