Reklama

Ładowanie...

Udźwignąć pontyfikat

12.10.2003
Czyta się kilka minut
Dwadzieścia pięć lat historii świata, jego zmian, konwulsji, zagrożeń, grzechów i dążeń. I w tej przestrzeni dwadzieścia pięć lat misji jednego, samotnego człowieka, jego nieustających wysiłków składania świadectwa najwyższemu dobru i prawdzie, głoszenia tego dobra i prawdy na przekór wszystkim trudnościom, niezrozumieniu i oporom, osobistego docierania do każdego rejonu kuli ziemskiej, gdzie chcą go przyjąć i słuchać.
R

Różaniec tryumfalnych pochodów wśród entuzjazmu i radości milionów ludzi, a równocześnie coraz większy dorobek myśli tłumaczącej posłanie zbawienia na słuch i język ludzi współczesnych. I jeszcze cała konstelacja nowych świętych i błogosławionych, dawanych wierzącym jako żywe świadectwa i potwierdzenie powołania każdego z nas. Wreszcie bogactwo opowieści takich, jakie przechowuje się w kontaktach osobistej przyjaźni, nadających temu ogromnemu ładunkowi minionego ćwierćwiecza puls sprawy osobistej wręcz - ponieważ każdy taki ułamek prywatnego przeżycia ma zdolność stawania się wspólną własnością wszystkich kochających Jana Pawła II.

Oto zakres i ciężar gatunkowy “Pontyfikatu" Janusza Poniewierskiego, właśnie wznowionego w wersji rozszerzonej o ostatnie pięć lat i wzbogaconej uzupełnieniami. Już samo to wyliczenie pozwala docenić głęboki sens wybranego przez...

5598

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]