Reklama

Uczynki i wiara

Uczynki i wiara

09.08.2015
Czyta się kilka minut
Paweł Apostoł przestrzega Efezjan i radzi im: „Baczcie zatem uważnie, jak postępujecie. Nie postępujcie nierozsądnie, lecz mądrze.
W

Wykorzystujcie każdą sposobną chwilę, bo nadeszły złe dni. Dlatego też nie bądźcie bezmyślni, lecz starajcie się zrozumieć, jaka jest wola Pana”. Nadeszły złe czasy, mówi Paweł, a skoro tak, to pierwszymi, którzy z obowiązku powinni zaradzić biedom tego czasu, są chrześcijanie. Ten obowiązek wynika z istoty chrześcijaństwa, jeśli rozumie się je jako współpracę z Bogiem. Złe czasy na dobrą sprawę nigdy się nie kończą. Jak były przed Pawłem, tak będą po nim, aż do dzisiaj. Zwłaszcza niebezpieczne są dla nas dobre czasy, gdyż niepostrzeżenie potrafią zatruć nas obojętnością na los żyjących i umierających w nędzy.

Paweł mówi: „starajcie się zrozumieć, jaka jest wola Pana”. Czyli czego tu i teraz oczekuje od nas Bóg. Takie odgadywanie Bożych oczekiwań jest prawdziwą modlitwą. Prowadzi człowieka od słów do czynów. Nie wystarczy z rozrzewnieniem śpiewać: „Słuchaj Jezu, jak Cię błaga...

3054

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]