Reklama

Tyka, tyka polityka

01.06.2009
Czyta się kilka minut
Organizatorzy tegorocznego Kontaktu wyszli zwycięsko z ekwilibrystyki selekcyjnej: na palcach jednej ręki można policzyć spektakle nieciekawe lub obojętne.
Z

Zapowiedziom tegorocznego Kontaktu towarzyszyły niepokojące wieści o problemach finansowych wynikających z kryzysu ekonomicznego. Organizatorzy zastanawiają się nad zmianą formuły festiwalu (może będzie się odbywać co dwa lata), natomiast program tegorocznej edycji został okrojony, zaś do kryteriów wyboru przedstawień doszły dwa niebagatelne ograniczenia: rezygnowano ze spektakli bogatych inscenizacyjnie na rzecz monodramów i widowisk kameralnych, preferowano tańsze spektakle ze Wschodu. Trudno nie żałować, że nie zobaczyliśmy np. słynnych "Aniołów w Ameryce" Ivo van Hove, zamiast których przywieziono monodram "Głos człowieczy", ale program był zróżnicowany, inkrustowany kilkoma nazwiskami reżyserskich gwiazd (Peter Brook, którego spektakl nie stał się, jak oczekiwano, głównym wydarzeniem festiwalu, Christoph Marthaler i wspomniany Ivo van Hove).

...

7666

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]