Reklama

Turcy w Afrin

Turcy w Afrin

26.03.2018
Czyta się kilka minut
Armia turecka i jej sojusznicy, sunniccy bojownicy Wolnej Armii Syryjskiej, zajęli prawie bez walki kurdyjskie miasto Afrin.
BULENT KILIC / AFP / EAST NEWS
Z

Zwycięska ofensywa wywołała kolejny exodus: co najmniej 100 tys. kurdyjskich cywilów ucieka przed Turkami. Prezydent Erdoğan sugeruje, że na zajętych terenach kurdyjskich osiedlą się arabscy uchodźcy z Syrii, przebywający obecnie w Turcji, i grozi, że uderzy teraz na Manbidż, kolejne kurdyjskie miasto. Z Afrin dochodzą wieści, że syryjscy bojownicy – sojusznicy Turków – plądrują miasto (na zdjęciu). ©(P) FAZ, NZZ

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]