Reklama

Ładowanie...

Turcy w Afrin

Turcy w Afrin

26.03.2018
Czyta się kilka minut
Armia turecka i jej sojusznicy, sunniccy bojownicy Wolnej Armii Syryjskiej, zajęli prawie bez walki kurdyjskie miasto Afrin.
BULENT KILIC / AFP / EAST NEWS
Z

Zwycięska ofensywa wywołała kolejny exodus: co najmniej 100 tys. kurdyjskich cywilów ucieka przed Turkami. Prezydent Erdoğan sugeruje, że na zajętych terenach kurdyjskich osiedlą się arabscy uchodźcy z Syrii, przebywający obecnie w Turcji, i grozi, że uderzy teraz na Manbidż, kolejne kurdyjskie miasto. Z Afrin dochodzą wieści, że syryjscy bojownicy – sojusznicy Turków – plądrują miasto (na zdjęciu). ©(P) FAZ, NZZ

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]