Reklama

Tup-tup, fuk-fuk

Tup-tup, fuk-fuk

03.09.2013
Czyta się kilka minut
Bezdomne, bezbronne i głodne, fuczące ze złości jeże tuptają przez Polskę wzdłuż i wszerz. Choć są pod ochroną, nikt ich nie chroni.
Fot. Andrzej Kuziomski
C

Czterdziestoparoletni Andrzej żyje skromnie, w niewielkim krakowskim domku. Jego lokatorami są też Funia, January, Nysia, Jerzy, Pafnucy, Pulpet i ponad pięćdziesiąt innych jeży. W pracy nikt mu nie pomaga – wszystko robi sam, a z jeżarium wychodzi tylko do weterynarza i sklepu. Sypia po dwie-trzy godziny dziennie, bo jak inaczej?
Jeże z niecierpliwością czekają, aż Andrzej Kuziomski zbuduje im w końcu tuptarium, w którym każdy bez wyjątku będzie mógł wytuptać się za wszystkie czasy. Trzeba będzie jednak wypuszczać je parami, a pary może wyznaczyć tylko ktoś, kto zna ich sympatie i antypatie – nie wszystkie jeże chcą się ze sobą bawić. A zabaw mają multum: Brązowiec, syn Igliwiaka i Funi, turla butelki, wiele innych wsadza dla zabawy pyszczek w tekturowe rolki po papierze toaletowym i... nie potrafi później się z nich wydostać.
W POLSCE NIE MA WARANÓW...

10166

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]