Reklama

Trzydzieści minut

Trzydzieści minut

10.08.2014
Czyta się kilka minut
Mój drogi Piołunie,
m

mówić można drukowanymi literami, wykładać jak cielęciu, a pacjenci i tak robią, co chcą… Dobrych kilka miesięcy temu oberklecha prosił nadwiślańskich właścicieli mitr i pastorałów, aby kazania były zwięzłe i treściwe. Osiem minut wystarczy, aż nadto. I co? I nic! Kazania ciągnęły się jak flaki z olejem i nadal się ciągną jak gumka od majtek. I to jest, drogi Piołunie, oczywiście bardzo słuszny kierunek!
Teraz prędko ołówek w dłoń, żeby stosowne obliczenia wykonać. Msza sześćdziesięciu minut przekroczyć nie może, bo w naszym parafialnym kombinacie jedna liturgia sunie za drugą. Zresztą trzeba jeszcze ludziskom nieco czasu zostawić, żeby tamci wyjść, a inszy wejść do środka zdołali. Czyli czasu efektywnego mamy minut pięćdziesiąt z niewielkim okładem. Ale od razu minus pięć minut na ogłoszenia parafialne, bo prasę katolicką trzeba zareklamować, a jeszcze ulice i domy wymienić, z...

3995

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]