Trzeba myśleć pod ostrzałem
Trzeba myśleć pod ostrzałem

BEATA CHOMĄTOWSKA: W Europie obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia terrorystycznego. Państwo Islamskie grozi kolejnymi atakami. W obawie przed nimi odwoływane są imprezy sportowe, zawracane samoloty. Jak w takiej atmosferze nie dać się lękowi?
DANUTA GOLEC: Nie da się pozbyć lęku. On jest częścią naszego podstawowego wyposażenia. Gdy w kimś nie ma lęku, to tak, jakby nie czuł bólu – może się oparzyć, poobijać, bo nie potrafi uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Lęk w momencie zagrożenia, jak teraz, kiedy słyszymy o zamachach terrorystycznych na naszym kontynencie, jest czymś zupełnie naturalnym. To rozsądny objaw i nie uważam, że powinno się z nim walczyć, np. organizując zgromadzenia pokazujące, że się nie boimy. Lęku nie wyrugujemy, natomiast możemy spróbować uczynić go znośnym.
W jaki sposób?
Lęk, który odczuwamy w...
Dodaj komentarz
Chcesz czytać więcej?
Wykup dostęp »
Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie!
Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.
Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!
Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »
Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.
Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]