Reklama

Trup wyłazi z szafy

Trup wyłazi z szafy

27.01.2014
Czyta się kilka minut
Nikt nie wątpi, że więzienie CIA było w ośrodku polskiego wywiadu w Starych Kiejkutach. Teraz już nie idzie o ocenę moralną – tu spory będą trwały, ale o ocenę prawną.
M

Można też mówić o odpowiedzialności politycznej – tych, którzy narazili reputację państwa na szwank. Nie chcę ich bronić, ale przypomnę, że sytuacja była szczególna. Świat w szoku po ataku terrorystów na WTC, największy sojusznik w potrzebie. Groźba nowych ataków realna. Trzeba było coś robić, żeby ratować niewinne istnienia, prawda?
No i nasi politycy powiedzieli: „tak”, a urzędnicy „tak” wcielili w życie. Przyszły pieniądze, przyleciały samoloty, przywieziono ludzi, którym – wbrew wszelkim cywilizowanym normom – robiono złe rzeczy. Willa była zamknięta na cztery spusty, co dawało komfort. Można przymknąć oczy na to, co się za czterema spustami dzieje.
Wszystko miało być okryte wieczną tajemnicą. I nikt by się nie dowiedział, gdyby Amerykanie nie puścili farby. Puścili i trup zaczął wypadać z szafy.
Warto pamiętać, że politycznie, a może i karnie, sprawa tyczy nie...

1579

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]