Reklama

Toksyczny ekosystem

27.12.2014
Czyta się kilka minut
Radosław Sikorski, marszałek Sejmu: Państwo nie powinno być tanie, państwo powinno być solidne. Myśląc o inwestycjach, musimy brać pod uwagę horyzont dekad, a nie to, co napiszą tabloidy.
Radosław Sikorski, gabinet marszałka Sejmu, 18 grudnia 2014 r.
Radosław Sikorski, gabinet marszałka Sejmu, 18 grudnia 2014 r. / fot. Grażyna Makara
P

PAWEŁ RESZKA: No i jaki był to dla Pana rok?

RADOSŁAW SIKORSKI: Zaczął się dramatycznie.

W Kijowie?

Byłem na nartach z rodziną. Zacząłem oglądać wiadomości z Ukrainy. Nawet nie jakąś główną stację, ale Hromadskie TV...

...obywatelską telewizję, która była najważniejszym dostarczycielem informacji z Majdanu.

Zobaczyłem, że trwa tam masakra. Wiedziałem, że Polska ma umiarkowaną szansę wpłynięcia na prezydenta Janukowycza. Zadzwoniłem do Donalda Tuska, prosząc go o akceptację próby zażegnania konfliktu, ale nie polskiej, a szerszej – europejskiej. Potem – wracając z górskiego spaceru – telefonowałem do Catherine Ashton. Wyraziła zgodę na montowanie misji. Po chwili przekonywałem już Franka-Waltera Steinmeiera, szefa niemieckiego MSZ. Leciał akurat do Paryża i podjął się nakłonić...

17984

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]