Reklama

The Who, „Endless Wire"

The Who, „Endless Wire"

14.11.2006
Czyta się kilka minut
C

Czy ktokolwiek poza najbardziej zagorzałymi fanami oczekiwał najnowszego albumu The Who, nagranego niemal ćwierć wieku po nieudanym "It's Hard"? Przez ostatnie 20 lat wybitny niegdyś zespół stać było jedynie na odcinanie kuponów od dawnych dokonań. Gdy w 2002 r. zmarł basista John Entwistle, wszyscy spodziewali się, że to już koniec. Town­shend i Daltrey postanowili jednak kon­­­ty­nuować działalność, podobnie jak w 1978 r. po śmierci Keitha Moona. Zdecydowali się na nagranie nowego albumu i na tym nie koniec niespodzianek - płyta ta jest naprawdę dobra.

Otwierające album syntezatorowe dźwięki nieodparcie kojarzą się z "Baba O'Reilly", jednym ze słynniejszych utworów zespołu. Wstęp jest mylący - muzycy nie próbują kopiować dawnych nagrań, sięgają po inne brzmienia. Pierwsza część to zarówno osobiste, akustyczne ballady (często zaśpiewane przez samego...

2247

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]