Reklama

Neil Young, „Living With War"

Neil Young, „Living With War"

31.07.2006
Czyta się kilka minut
"Let's Impeach the President - nawołuje Neil Young na czele stuosobowego chóru. Sześćdziesięcioletni artysta liczył, że ktoś młodszy nagra taki album. W końcu zdecydował jednak, że nie można dłużej czekać i w ekspresowym tempie stworzył szereg kompozycji będących ciężkimi, rockowymi odpowiednikami folkowych protest songów z lat 60.
P

Poprzedni album Younga, "Prairie Wind", był zbiorem sentymentalnych ballad, zaaranżowanych z nietypowym dla niego rozmachem - artystę wspomagali sesyjni muzycy z Nashville. Na "Living With War" wraca do skrajnie uproszczonych aranżacji i ciężkich, rockowych brzmień znanych z takich albumów jak "Ragged Glory" czy "Rust Never Sleeps". Dominującym instrumentem jest silnie przesterowana gitara Younga, której towarzyszy perkusja i bas. Novum jest pojawiająca się w niektórych utworach trąbka, brzmiąca jak z wojskowego pogrzebu. Największą różnicą w stosunku do poprzednich albumów jest jednak obecność stuosobowego chóru, najczęściej śpiewającego unisono z Youngiem. W "The Restless Consumer" chór brzmi jak tłum na manifestacji ("Nie potrzebujemy więcej kłamstw!"), natomiast utwór "Let's Impeach the President" sprawia wrażenie, jakby był odśpiewany przez cały naród. W piosence tej...

2430

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]